Meniji ...

Željezničar u derbiju na Grbavici zasluženo savladao Sarajevo 2:1

Ipak, desilo se upravo suprotno – zanimljiva utakmica sa velikim brojem šansi na obje strane, nekoliko kvalitetnih poteza zbog kojih se dolazi na stadione i, na koncu, potpuno zaslužena pobjeda Željezničara u 113. prvenstvenom duelu protiv gradskog rivala.

Prve minute protiču uz početnu inicijativu Sarajeva. Već u trećoj minuti u dobroj šansi je Velkoski, ali nije se snašao najbolje u kaznenom prostoru nakon dobrog centaršuta Hebibovića. Dvije minute kasnije šutirao je glavom u šesnaestercu Sarajeva Ubiparip, ali lopta odlazi daleko iznad gola Pavlovića.

Minut kasnije Hebibović utrčava u šesnaesterac Želje, oklijeva i pada, ali sudija Peljto odmahuje rukom, pokazujući time da nema govora o faulu za jedanaesterac.

Prvu stopostotnu priliku za domaće izrodila se nakon što na odbijeni šut Ubiparipa natrčava Zakarić, ali lopta odlazi pored stative. Tri minute kasnije, šut je oprobao i Ahmetović, ali siguran na vratima Želje je Kjosevski.

Grbavica je utonula u euforiju u 24. minuti. Ubiparip je nekako pokupio loptu nakon nesporazuma Mihojevića i Adukora te sjajno gurnuo loptu u šesnaesterac. Odlično utrčava Zakarić i prizemnim udarcem trese mrežu Pavlovića!

Nakon toga Sarajevo je stvorilo nekoliko polupruilika, ali ovo definitivno nije bio dan Krstea Velkoskog koji dvije solidne šanse ne pretvara u pogodak. S druge strae, u 29. minuti u odličnoj šansi se našao Zec, ali sjajno interveniše Pavlović.

Na odmor ekipe odlaze s rezultatom od 1:0.

U prvoj polovini drugih 45 minuta Željezničar kreira bolje prilike. Zec je ponovo u dobroj situaciji u 47. minuti nakon meteža u šesnaestercu, ali šalje loptu pored stative. Isti igrač u 63. minuti, iz blizine, gurnuo je loptu u gol Sarajeva, ali Stanojević s gol-linije otklanja opasnost. U tim momentima, Plavi su imali više od igre.

Erupcija oduševljena domaćih fanova desila se u 76. minuti. Zakarić, koji je minut prije tražio izmjenu zbog evidentnih poteškoća da se kreće, sjajno je asistirao za Ramovića, koji trese mrežu gostiju za 2:0!

Sarajevo se vraća u igru u 85. minuti, nakon što se Rahmanović odlično snalazi u gužvi nakon kornera. Ipak, to je bilo sve. Željo je slavio zasluženi trijumf.

Željezničar – Sarajevo 2:1 (Zakarić 24,  Ramović 76 – Rahmanović 85)